svetlogopedie.cz

Aktuality

Vzhledem ke složité epidemiologické situaci jsem se rozhodla nabídnout Vám ve větší míře konzultace přes Skype. Abychom neměli v logopedické terapii veliký výpadek, je možné této služby využít. Zachováme tak kontinuitu péče.

Terapie bude probíhat tak, jak jste zvyklí, 25 – 30 minut. Cena je 250 Kč. Platba bude realizována bezhotovostně na účet.

Pokud budete o konzultaci uvažovat, dobře se ni připravte. Je důležité mít dostatečné internetové připojení, nainstalovaný Skype a kameru. V čase terapie se s dítětem usaďte ke stolu, zajistěte klid. Připravte si logopedický sešit. Dbejte na to, abychom nebyli při terapii rušeni televizí, rádiem, přítomnými lidmi.

Materiály k logopedii Vám zašlu na email, vy si je vytisknete. Pokud nemáte možnost tisku, budete podle nich pracovat na počítači.

V případě, že byste skypové konzultace rádi využili, kontaktujte mě telefonicky nebo emailem.

tel: 774622651 email: nada.grznarova@seznam.cz

Ve Svazu neslyšících v Jihlavě si s dětmi povídáme pohádku O červené Karkulce. S Příběhuj vytváříme příběh na magnetické tabuli. Děti se sluchovým postižením mohou tak pohádku lépe pochopit, porozumět jí a vyprávět ji společně se mnou.

Máme radost, že jsme začali spolupráci s Příběhuj.cz. Tato jedinečná kreativní pomůcka slouží dětem, rodičům i logopedům.

Příběhuj.cz tvoří magnetické sady obrázků, které na tabuli můžeme s dětmi proměnit do poutavých a vždy nových příběhů. Díky nim pak můžeme jednoduchým a velmi zajímavým způsobem rozvíjet v celé šíři komunikační schopnosti. Systém pomáhá dětem v oblastech: řeč, soustředění, pozornost, fantazie a kreativita. Svět logopedie využívá Příběhuj.cz při logopedické terapii.

Při práci s klienty za pomocí magnetických obrázků, tabule a fixy vytváříme „živé“ příběhy, díky kterým pracujeme na rozvoji slovní zásoby, gramatických struktur jazyka, výslovnosti a souvislého projevu. Pomůcku využívám u klientů se sluchovým postižením, s vývojovou dysfázií, s vadami výslovnosti, koktavostí a poruchami autistického spektra. Dalo by se říci, že Příběhuj.cz se dá využít při práci s klienty napříč logopedickými diagnózami, záleží jen na kreativitě logopeda.

Centrum pro neslyšící a nedoslýchavé kraje Vysočina, o.p.s. a Svaz neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR, z.s. Krajská organizace Vysočina, p.s.
pořádají přednášku na téma Specifika vývoje řeči u dítěte se sluchových postižením

Přednáší: Mgr. Naďa Grznárová

Přednáška se uskuteční v Centru pro neslyšící a nedoslýchavé na adrese Úprkova 6, Jihlava v úterý 24. 9. 2019 od 16:00 hodin

Kontakt

Logopedická poradna Svět logopedie

Žižkova 1683/13 (budova Globus), JIHLAVA

náměstí Svobody 379 (budova radnice), BRTNICE

774 622 651

nada.grznarova@seznam.cz