svetlogopedie.cz

Logopedie na dálku, logopedie online…

Komu je služba určena ?

Logopedie online je určena převážně Čechům, žijícím se svými dětmi v zahraničí, kteří nemají možnost individuální logopedické péče.

Službu je ale možné využít i k jednorázovým konzultacím v rámci České republiky, jako doplněk individuální logopedie, nebo z různých důvodů omezení možností osobního setkání.

Jak tato služba vypadá?

Samozřejmě, že nese svá omezení vzhledem k nemožnosti přímého kontaktu. Rodič je vždy v terapii velmi důležitý partner, v případě logopedie na dálku obzvláště. Řekněme, že je takovou prodlouženou rukou logopeda.

Terapie začíná logopedickou diagnostikou dítěte a rozhovorem s rodičem. Vzájemně probereme reálné možnosti terapie na dálku. Co můžeme na dálku vyřešit, podpořit a co asi ne. Jaké máme vzájemně časové představy. Další setkání jsou již plně zaměřena terapeutickou práci s dítětem. Rodič je vždy co nejobšírněji informován co a jak trénovat. Součástí každého setkání je písemné shrnutí lekce a zaslání materiálů na email.

Pokud rodina přijede na nějakou dobu v roce do Čech, jeví se jako vhodné doplnění logopedie na dálku osobním setkáním v poradně.

Co je k logopedii na dálku potřeba?

Nejdůležitější je dobré internetové připojení a počítač nebo tablet. Telefon se dá také využít, ale pro dlouhodobou spolupráci není pohodlný. Doporučuji nainstalovat si Skype. Umožňuje komfortní a interaktivní práci s dítětem, protože mohu s klienty přímo při terapii sdílet soubory obrázků a pracovních listů. To činí setkání zajímavější a hravější. V nouzi se dá využít i WhatsApp, pro pravidelnou logopedii není ale vhodný. Lze jej využít jednorázově, nebo jako náhradní řešení.

Může vůbec logopedie na dálku pomoci?

Záleží zde na mnoha faktorech. Jedním z nich je osobnost dítěte a jeho logopedická diagnóza. Závažnější řečové postižení bude na dálku řešitelné obtížně, nebo vůbec. Lehčí logopedické vady se dají velmi pěkně napravit. Samozřejmě je zapotřebí situaci zkonzultovat s logopedem a stanovit si reálné možnosti a cíle. Dalším faktorem je rodič. Jak jsem se již zmínila, je prodlouženou rukou logopeda. Úspěch terapie záleží na motivovanosti rodiče, na pravidelnosti a fundovanosti s kterými doporučené úkoly s dítětem provádí. No a posledním faktorem je osobnost logopeda, jeho odbornost a schopnost vést někoho na dálku.

Zkušenost mi ale ukazuje, že i na dálku jsme schopni společně s klienty kráčet kupředu k lepší a radostné komunikační schopnosti a výslovnosti.

Jak je to s placením?

Lekci je potřeba uhradit vždy předem na číslo účtu, které Vám napíši. Cena se odvíjí od platného ceníku.

Nevíte si rady? Nerozumíte něčemu?

Neváhejte mě kontaktovat. Upřednostňuji email, protože v případě že pracuji s klientem, neberu telefon.

Kontakt

Logopedická poradna Svět logopedie

Žižkova 1683/13 (budova Globus), JIHLAVA

náměstí Svobody 379 (budova radnice), BRTNICE

774 622 651

nada.grznarova@seznam.cz